Siyez Ekmeği-Tuzsuz-Ekşi Mayalı (İlaçsız Tarım-Yerli Tohum-Genetiği Korunmuş)

2n14 kromozom özelliği nedeniyle, Dünya Slow Food organizasyonu tarafından PRESIDIA ilan edilen Siyez Tam Buğdayı’ndan üretilen, ruşeym ve kepeği fabrikasyon ekmekler gibi ayrılmamış, lif bakımından zengin, diyabet diyetine uygun ekşi mayalı tuzsuz ekmeğimiz. Odun ateşinde pişirilmiş ve kişiye özel üretilmiştir.

Durumu: stokta mevcut

39,00 TL
- +

Ürün Açıklaması

GENEL BİLGİLENDİRME 2n14 kromozom özelliği nedeniyle, Dünya Slow Food organizasyonu tarafından PRESIDIA ilan edilen Siyez Tam Buğdayı’ndan üretilen, ruşeym ve kepeği fabrikasyon ekmekler gibi ayrılmamış, lif bakımından zengin, diyabet diyetine uygun ekşi mayalı tuzsuz ekmeğimiz. Odun ateşinde pişirilmiş ve kişiye özel üretilmiştir.
KATEGORİ Korunmuş Ekmekler
İÇİNDEKİLER Kimyasalsız ve GDO'suz Siyez unu, Alkali su, Siyez Ekşi mayası
AMBALAJ TÜRÜ BRC Standartlarında Kraft Poşet ve Dış Yüzeyde Koruma Jelatini
AMBALAJ MİKTARI 500 g / 17.6 oz
SERTİFİKASYON Ürünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına ‘’Kalite Beyanı’’ linkimizen ulaşabilirsiniz.
BAĞIŞ Bu ürünü alarak, Tohum Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı'na bağışta bulunabilir ve Otizmli öğrencilerimize katkıda bulunabilirsiniz.

Saklama Koşulları

included1

Ekmeğimizi oda ısısında maksimum 3 gün tutabilirsiniz. Koruyucu ve kimyasal katkı olmadığından küflenme oluşacağı için buzdolabınızda, +4 derecede saklanması uygun olacaktır. Ekmeklerimizi, ekşi mayalı oluşu nedeniyle derin dondurucunuzda da rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Dilimleyip, dilediğiniz kadarını çıkartıp oda ısısına getirip, ardından ızgaranızda, birkaç dakika ısıtarak ilk günkü tazeliğinde ve lezzetinde tüketebilirsiniz.

Sağlık Açısından Faydaları

included

 • Hiçbir katkı maddesi içermez
 • Besleyici ve lezzetlidir
 • Lif bakımından çok zengindir
 • Güçlü bir antioksidandır
 • Probiyotik etkisi vardır
 • Yüksek aminoasit ve mineral değerlerine sahiptir
 • Kalp ve damar sağlığı için yararlıdır
 • Hücre yapısını korur
 • Yaşlanmayı geciktirir
 • Glisemik indeksi düşüktür
 • Şeker hastaları tarafından tüketilebilmektedir
 • Böbrek rahatsızlıkları olanlar tüketebilmektedir
 • Veganlar ve gluten hassasiyeti olanlar tüketebilmektedir

Müşteri Deneyimleri

Müşteri Yorumları (14)

2n14Yorumlayan: ÇİĞDEM
Lezzet
Ambalaj
Lezzetli ve doyurucu. Emeğinize sağlık. En önemlisi güvenilir olması (14.01.2019 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: ali
Lezzet
Ambalaj
Çok lezzetli, Pasta gibi, Tost makınasında kızartıyoruz ve ayrı bir lezzeti oluyor :)

TUZSUZ, EKŞİ MAYALI, ATA BUĞDAYI OLMASI DİYABET HASTALARI İÇİN ÇOK İYİ BİR SEÇENEK ! (3.12.2018 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: Cenap Sorgun
Ambalaj
Lezzet
Lezzetli ve gerçekten dendiği gibi çok sağlıklı. (4.07.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: Rukiye Kaymakcı
Ambalaj
Lezzet
Bizim gibi sağlık sorunları olanlar için çok güzel bir seçenek.Ekmek atalık tohumdan ve ekşi mayalı da olunca tuzsuz da olsa nefis oluyor. (4.07.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: U.Korucu
Ambalaj
Lezzet
Lezzetli, teşekkürler (12.06.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: T.Elalmış
Ambalaj
Lezzet
Eşim tansiyon problemi yaşıyor o nedenle devamlı bu üründen alıyoruz, rahatsızlık duymadan yedi, tavsiye ederim.
(12.06.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: E.Arda
Ambalaj
Lezzet
Diyetim için çok fayda gördüm, memnunum. (12.06.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: Ezgi Ofluoğlu
Ambalaj
Lezzet
Siparişimi aldım, sahiden lezzetliymiş, övüldüğü kadar var.. Sağlıklı ve doyurucu da, tesekkür ederim.
(24.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: H.Gözlükçü
Ambalaj
Lezzet
Gerçek siyez ekmeği bulmak isteyenlere önerebilirim.
Ben diyette olduğumda bunu diğer zamanlarda da cevizli olanını alıyorum her ikisi de bayağ güzel.Emekleri geçenlere teşekkür ederim
(16.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: P.Uludoğan
Ambalaj
Lezzet
Dün ilk siparişimi aldım. Ekmek bayağ bayağ lezzetli ve rahatsızlık vermedi. Tadı da gayetr başarlı. Samimi bir girişim, iyi ki karşılaştım sizlerle.
(16.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: Tomris Armağan
Ambalaj
Lezzet
Doktorumun tavsiyesi ile size ulaştım ve çok memnunum.Özel sipariş verilip yaptırıldığında alıyordum şimdi normal de de satışta olmasına çok sevindim.
(16.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: K.L.Erman
Ambalaj
Lezzet
Tuz yok lezzet var. Budur!
Sahi, gerçek, esas ve teksiniz.
Sağ olunuz.
Teşekkürler
(16.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: H.K.Cebeci
Ambalaj
Lezzet
Tansiyon hastasıyım 7 senedir doğru düzgün bir ekmeğin tadını unutmuştum. Hem tuzsuz, hem lezzetli, bir de bu kadar sağlıklı...Hayal gibisiniz. Ne kadar teşekür etsek azdır.
(15.05.2017 tarihinde gönderildi)
2n14Yorumlayan: Ö.Ege
Lezzet
Ambalaj
Tuzsuz olmasına rağmen çok lezzetli bir ekmek. Teslimat hızı ve lezzet konusunda tereddütlerim vardı ve deneme için 1 adet sipariş vermiştim. Çok memnun kaldım. Emeğiniz için çok teşekkürler, siparişlerim devam edecek. (9.05.2017 tarihinde gönderildi)

Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapınız veya üye olunuz

Kimlerin Hayatına Katkı Sağladınız?

Tohum Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
2n14.com olarak, ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak hizmet veren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na destek vermenin haklı gururunu taşıyoruz.
2017 sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığımız (NOPAT) üzerinden belirlenen pay, Tohum Otizm Vakfına bağışlanacaktır.
 
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)
Toplum Gönüllüleri Vakfı, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde, çeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçiren, gönüllülerin katılımı, rehberlik ve desteğiyle, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

2n14 Gıda AŞ, Mart 2017 itibariyle, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ülke genelinde engelli gençlere yönelik gerçekleştirecekleri projelerde, proje destekçisi olmayı kabul ve beyan etmiştir. Bu doğrultuda 2n14, TOG’un düzenlemiş olduğu 27 ayrı Engelli Projesine, 2017 yılı içerisinde destek vermiş bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sosyal şirket statüsünü benimseyen 2n14 Gıda AŞ, 2017 sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığı (NOPAT) üzerinden belirlenen ve kuruma taahhüt edilen payı da, Toplum Gönüllüleri Vakfına bağışlayacaktır.
 
2n14 ‘’Teşekkürler Projesi’’
Topluma ve gelecek nesillere olan sorumluluk anlayışımız doğrultusunda, birçok alanda “ortak fayda” yı önemsiyor, sürdürülebilir yeni projeler geliştirmeye gayret ediyoruz.

2n14 Gıda AŞ tarafından hayata geçirilen, 2n14.com üzerinden gerçekleşen satışlarla doğru orantıda bir hacme sahip olan Teşekkürler projesi, maddi olarak dezavantajlı, engelli çocuklarımızın ailelerine ulaşarak, asgari besin ihtiyaçlarının sağlıklı bir şekilde karşılanması için destek sunulmasını amaçlıyor.

Üniversite Burs Destekleri
2n14 Gıda AŞ, burs destekleri kapsamında; üniversitelerde tezli yüksek lisans / doktora öğrenimi yapan veya yapacak olan başarılı öğrencileri destekleyerek, seçilen öğrencilere karşılıksız destek bursu sağlamaktadır.

Amacımız, odaklandığımız ve faaliyet alanlarımızla ilişkili konularda;
Uzmanlaşmış insan kaynağı oluşmasına destekçi olmak,
Şirketlerle üniversiteler arasında bir bağ oluşturabilmek,
Akademisyenlerin yetişmesine katkıda bulunabilmektir.

Ne Zaman Teslim Alabilirsiniz?

Dağıtım Standartlarımız

 

· 2n14 Gıda AŞ, İstanbul içi siparişlerde, kendi bünyesinde kayıtlı, gıda muhafaza standartlarına uygun araçlar ile dağıtım yapmaktadır. Dağıtım yapılan araçların tamamı, hijyen uygulama işlemlerine dönemsel olarak tabi tutulmaktadır. Özel araç teslimatları, İstanbul içi 200 TL ve üzeri siparişler için geçerli olup, bilgilendirme dahilinde istisnai teslimatlar yapılabilmektedir. 

 
· İstanbul sınırları dahilinde, Karadeniz kıyısında bulunan bazı köyler haricinde tüm ilçelere teslimat yapılmaktadır. Standart guzergah dışı bölgelere haftada 1 kez gidilmektedir. Bunun için 2n14 Lojistik Departmanı’ndan bilgi almanızı rica ederiz. 


· İstanbul dışı teslimatlarımız, özel gıda lojistik anlaşmamız doğrultusunda, kolinin çıkışını takip eden 24 saatlik süreç içerisinde, Yurtiçi Kargo ile gerçekleştirilmektedir. İstisnai bölgelerde, teslimat süreci 48 saati bulabilmektedir. 


· 2n14 Gıda AŞ, soğuk zincir standartları ve uluslararası gıda ambalajlama prosedürlerine tam uygunlukla hareket ettiğinden, tüm ürünler, +40 derece hava sıcaklıklarında dahi, 72 saate kadar soğuk zincirleri kırılmadan teslim edilebilmektedir. 

 

· 0-175 TL arası siparişlerinizde standart kargo fiyatlandırması yapılmaktadır.

 

· 175 TL-299 TL arası siparişlerinizde indirimli kargo uygulaması geçerlidir. 

 

· 300 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde Türkiye geneline kargo ücretsizdir

 

· 2n14 Gıda AŞ, tüm operasyonlarını, Alman Hükümeti resmi akreditasyon kuruluşu olan DaKKS sertifikasyonlarıyla, ISO 22000:2005, ISO 14000:2004 ve ISO 9001:2008 standartlarında gerçekleştirilmektedir. 

 

Teslimat Zaman Aralığı ve Günleri

 

· İstanbul içi ve İstanbul dışı teslimatlarımız; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilmektedir. 

 

· Cumartesi günleri, İstanbul dışı teslimatlar saat 15.00’da sonlandırılmaktadır. Bu saat şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir. 

 

· İstanbul içi sevkiyatlarımız, sabah saat 11.00’da başlayarak, 21.00’a kadar devam etmekte ve teslimatlarımız bu saat aralığında tamamlanmaktadır. · İstanbul dışı sevkiyatlarımız, sabah saat 10.00’da başlayarak, 18.00’a kadar tamamlanmaktadır. 

 

Teslimat Bilgilendirmeleri

 

· Sevkiyatınızdan önce, 2n14 Lojistik Departmanımız tarafından kayıtlı gsm numaranıza kargo bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir. 

 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kargo takibinizi, bağlı olduğunuz Yurtiçi Kargo şubesini arayarak, gsm numaranıza gelen takip no ile gerçekleştirebilirsiniz. 

 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kapıda ödeme farkı Yurtiçi Kargo tarafından tahsil edilmektedir. Gönderi kapıda ödeme farkı, Yurtiçi Kargo’ya ait bir özel hizmet bedeli olup 2n14 Gıda AŞ’den bağımsızdır.

 

· Kötü hava koşulları ve olağan dışı durumlarda, 2n14 Müşteri İlişkileri Departmanı, kayıtlı gsm numaranıza durumla ilgili bilgilendirme smsi göndermekte ve süreç hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktadır. 

 

· Sipariş verirken belirttiğiniz teslimat adresiniz haricinde farklı bir adrese teslimat istiyorsanız(işyeri-ev), bu bilgiyi 0212 951 03 01 şirket hattımızdan, teslimatlarla ilgili birimimize sesli mesaj bırakarak, size geri dönüş gerçekleştirmelerini sağlamanızı ve yeni adresinizi belirtmenizi önemle rica ederiz.

Korunmuş Ekmekler (Ekşi Mayalı) kategorisindeki diğer ürünler