Çinko Oksit

Cilt bakımına yönelik birçok kozmetik üründe kullanılan, anti-bakteriyel ve güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma özelliklerine sahip, ev yapımı kişisel bakım ürünlerinizde ve tariflerinizde kullanabileceğiniz saf Çinko Oksit.

Çinko oksit, ZnO formülüne sahip inorganik bir bileşiktir; suda çözünmeyen beyaz bir tozdur. Çinko bileşikleri hem işlenmiş, hem de işlenmemiş formlarda, boya veya tıbbi merhem olarak insanlar tarafından yüzyıllar öncesinden beri kullanılmıştır. Günümüzde ise kozmetik, gıda takviyeleri, boyalar, merhemler, pigmentler ve gıdalar da dahil olmak üzere çok sayıda malzeme ve üründe kullanılmaktadır. Özellikle bebek pudrası, pişik kremi, kalamin kremi, kepek önleyici şampuan, antiseptik merhem ve güneş kremi gibi hassas ürünlerde bileşen olarak kullanılmaktadır. Antibakteriyel ve UV koruma özelliklerine sahiptir. Toksik değildir, zararlı kimyasallar içermez.

Durumu: stokta mevcut

33,00 TL
- +

Ürün Açıklaması

GENEL BİLGİLENDİRME ÖRNEK TARİF; Güneş Kremi Malzemeler: ½ fincan hindistan cevizi yağı ½ fincan shea yağı 1-2 çay kaşığı rendelenmiş saf bal mumu 1 yemek kaşığı susam yağı 1 çay kaşığı E vitamini 1-2 yemek kaşığı çinko oksit Kapaklı cam kavanoz Hazırlanışı: Hindistan cevizi yağı, shea yağı ve bal mumunu yayvan ve kapaklı bir kavanoz içinde benmari usulü eritin. Karışım eriyince, aşağıdaki tablodan faydalanarak tercih ettiğiniz “SPF” değerini elde etmek için çinko oksit ekleyin. Çinko oksitin yağ karışımımızın içinde iyice dağılmasını sağlamak ve topaklanmasını engellemek için, çinko oksiti ekledikten sonra karışımı bir çay kaşığıyla karıştırıp kapağını sıkıca kapatın. Kavanoz sıcak olacağından, bir bezle tutarak 3-5 dakika süresince tüm gücünüzle çalkalayın. Sonrasında kavanozu hemen açmayın. İçinde ısı kaynaklı basınç olabileceğinden karışımın biraz soğuması ve dibe çökmesi için 5 dakika bekleyin. Karışım, parmak sokulabilecek kadar ılık hale gelince içine E vitamini ile diğer yağları ekleyin. Ardından kavanozun içindeki malzemeleri tekrar karıştırın, kapağını sıkıca kapatarak soğumak üzere buzdolabına alın. Kavanozu mümkün olduğunca serin bir yerde tutun ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Çinko Oksit ölçüleri: ½ çorba kaşığı: 6-7 SPF 1 çorba kaşığı: 12-15 SPF 1,5 çorba kaşığı: 20-22 SPF 2 çorba kaşığı: 25-28 SPF Kullanımı: Güneşe çıkmadan bir süre önce veya suya girdikten sonra teninize uygulayabilirsiniz. Krem, cildinizde ince beyaz bir katman oluşturacaktır, bu doğaldır. Karışım sıcakta eriyebilir; bu durum kremin etkinliğini ve koruyuculuğunu azaltmaz. Tekrar dolaba koyulduğunda katılaşacaktır. Tercih ettiğiniz kıvama bağlı olarak içindeki bal mumu miktarını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Kullanım Alanları: • Yüz maskelerinde, • Güneş kremlerinde, • Cilt bakım kremlerinde, • Bebek pudrasında, • Kaşıntı, döküntü ve pişik merhemlerinde kullanılabilir.
KATEGORİ Temizlik ve Kişisel Bakım
İÇİNDEKİLER Çinko Oksit
AMBALAJ TÜRÜ BRC standartlarında cam ambalaj malzemesi
AMBALAJ MİKTARI 150 gr
SERTİFİKASYON Ürünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına ‘’Kalite Beyanı’’ linkimizen ulaşabilirsiniz.
BAĞIŞ Bu ürünü alarak, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Teşekkürler Projesi ve Tohum Otizm Erken Tanı Eğitim Vakfı'na bağışta bulunabilir ve geleceğe katkıda bulunabilirsiniz.

Saklama Koşulları

included1

Ürünlerimizi serin, kuru ve ışık almayan bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.

Müşteri Deneyimleri

Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapınız veya üye olunuz

Kimlerin Hayatına Katkı Sağladınız?

Tohum Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
2n14.com olarak, ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak hizmet veren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na destek vermenin haklı gururunu taşıyoruz.
2017 sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığımız (NOPAT) üzerinden belirlenen pay, Tohum Otizm Vakfına bağışlanacaktır.
 
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)
Toplum Gönüllüleri Vakfı, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde, çeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçiren, gönüllülerin katılımı, rehberlik ve desteğiyle, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

2n14 Gıda AŞ, Mart 2017 itibariyle, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ülke genelinde engelli gençlere yönelik gerçekleştirecekleri projelerde, proje destekçisi olmayı kabul ve beyan etmiştir. Bu doğrultuda 2n14, TOG’un düzenlemiş olduğu 27 ayrı Engelli Projesine, 2017 yılı içerisinde destek vermiş bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sosyal şirket statüsünü benimseyen 2n14 Gıda AŞ, 2017 sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığı (NOPAT) üzerinden belirlenen ve kuruma taahhüt edilen payı da, Toplum Gönüllüleri Vakfına bağışlayacaktır.
 
2n14 ‘’Teşekkürler Projesi’’
Topluma ve gelecek nesillere olan sorumluluk anlayışımız doğrultusunda, birçok alanda “ortak fayda” yı önemsiyor, sürdürülebilir yeni projeler geliştirmeye gayret ediyoruz.

2n14 Gıda AŞ tarafından hayata geçirilen, 2n14.com üzerinden gerçekleşen satışlarla doğru orantıda bir hacme sahip olan Teşekkürler projesi, maddi olarak dezavantajlı, engelli çocuklarımızın ailelerine ulaşarak, asgari besin ihtiyaçlarının sağlıklı bir şekilde karşılanması için destek sunulmasını amaçlıyor.

Üniversite Burs Destekleri
2n14 Gıda AŞ, burs destekleri kapsamında; üniversitelerde tezli yüksek lisans / doktora öğrenimi yapan veya yapacak olan başarılı öğrencileri destekleyerek, seçilen öğrencilere karşılıksız destek bursu sağlamaktadır.

Amacımız, odaklandığımız ve faaliyet alanlarımızla ilişkili konularda;
Uzmanlaşmış insan kaynağı oluşmasına destekçi olmak,
Şirketlerle üniversiteler arasında bir bağ oluşturabilmek,
Akademisyenlerin yetişmesine katkıda bulunabilmektir.

Ne Zaman Teslim Alabilirsiniz?

Dağıtım Standartlarımız

 

· 2n14 Gıda AŞ, İstanbul içi siparişlerde, kendi bünyesinde kayıtlı, gıda muhafaza standartlarına uygun araçlar ile dağıtım yapmaktadır. Dağıtım yapılan araçların tamamı, hijyen uygulama işlemlerine dönemsel olarak tabi tutulmaktadır. Özel araç teslimatları, İstanbul içi 200 TL ve üzeri siparişler için geçerli olup, bilgilendirme dahilinde istisnai teslimatlar yapılabilmektedir. 

 
· İstanbul sınırları dahilinde, Karadeniz kıyısında bulunan bazı köyler haricinde tüm ilçelere teslimat yapılmaktadır. Standart guzergah dışı bölgelere haftada 1 kez gidilmektedir. Bunun için 2n14 Lojistik Departmanı’ndan bilgi almanızı rica ederiz. 


· İstanbul dışı teslimatlarımız, özel gıda lojistik anlaşmamız doğrultusunda, kolinin çıkışını takip eden 24 saatlik süreç içerisinde, Yurtiçi Kargo ile gerçekleştirilmektedir. İstisnai bölgelerde, teslimat süreci 48 saati bulabilmektedir. 


· 2n14 Gıda AŞ, soğuk zincir standartları ve uluslararası gıda ambalajlama prosedürlerine tam uygunlukla hareket ettiğinden, tüm ürünler, +40 derece hava sıcaklıklarında dahi, 72 saate kadar soğuk zincirleri kırılmadan teslim edilebilmektedir. 

 

· 0-175 TL arası siparişlerinizde standart kargo fiyatlandırması yapılmaktadır.

 

· 175 TL-299 TL arası siparişlerinizde indirimli kargo uygulaması geçerlidir. 

 

· 300 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde Türkiye geneline kargo ücretsizdir

 

· 2n14 Gıda AŞ, tüm operasyonlarını, Alman Hükümeti resmi akreditasyon kuruluşu olan DaKKS sertifikasyonlarıyla, ISO 22000:2005, ISO 14000:2004 ve ISO 9001:2008 standartlarında gerçekleştirilmektedir. 

 

Teslimat Zaman Aralığı ve Günleri

 

· İstanbul içi ve İstanbul dışı teslimatlarımız; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilmektedir. 

 

· Cumartesi günleri, İstanbul dışı teslimatlar saat 15.00’da sonlandırılmaktadır. Bu saat şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir. 

 

· İstanbul içi sevkiyatlarımız, sabah saat 11.00’da başlayarak, 21.00’a kadar devam etmekte ve teslimatlarımız bu saat aralığında tamamlanmaktadır. · İstanbul dışı sevkiyatlarımız, sabah saat 10.00’da başlayarak, 18.00’a kadar tamamlanmaktadır. 

 

Teslimat Bilgilendirmeleri

 

· Sevkiyatınızdan önce, 2n14 Lojistik Departmanımız tarafından kayıtlı gsm numaranıza kargo bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir. 

 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kargo takibinizi, bağlı olduğunuz Yurtiçi Kargo şubesini arayarak, gsm numaranıza gelen takip no ile gerçekleştirebilirsiniz. 

 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kapıda ödeme farkı Yurtiçi Kargo tarafından tahsil edilmektedir. Gönderi kapıda ödeme farkı, Yurtiçi Kargo’ya ait bir özel hizmet bedeli olup 2n14 Gıda AŞ’den bağımsızdır.

 

· Kötü hava koşulları ve olağan dışı durumlarda, 2n14 Müşteri İlişkileri Departmanı, kayıtlı gsm numaranıza durumla ilgili bilgilendirme smsi göndermekte ve süreç hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktadır. 

 

· Sipariş verirken belirttiğiniz teslimat adresiniz haricinde farklı bir adrese teslimat istiyorsanız(işyeri-ev), bu bilgiyi 0212 951 03 01 şirket hattımızdan, teslimatlarla ilgili birimimize sesli mesaj bırakarak, size geri dönüş gerçekleştirmelerini sağlamanızı ve yeni adresinizi belirtmenizi önemle rica ederiz.

Temizlik ve Kişisel Bakım kategorisindeki diğer ürünler