GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Taze meyve/sebze ürünlerinde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin 2n14 Whatssup hattından gönderilmesi gerekmektedir.

Taze meyve ve sebzede iade olmayıp, kullanılmayacak durumda olan ve beğenilmeyen meyve-sebze  miktarı müşteriye gönderilecektir veya hesabına artı bakiye olarak işlenecektir. Bu durum karşılıklı görüşme sonucu belirlenebilmektedir.

Soğuk zincir ürünlerin tamamında iade için Müşteri İlişkileri Departmanımızla iletişime geçilmelidir.

İadelerde Kargo ücreti müşteriye ait olup, özel durumlar için Müşteri İlişkileri Departmanımızla görüşülmesi gerekmektedir.

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, 21 iş günü içerisinde, satınalma gerçekleştirilen hesaba veya kredi kartına gerçekleştirilmektedir.

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez. (Taze Meyve-Sebze hariç)

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.